تبلیغات
نقشه کشی و طراحی صنعتی - مواد برشی سرامیکی
 
نقشه کشی و طراحی صنعتی
سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل گرامی باد
درباره وبلاگ


مصرف كالای ایرانی
حمایت از نیروی ایرانی
افزایش ثروت ملی


امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع)
«امر به معروف» و «نهی از منکر» دو فریضه بزرگ و دو فرع از فروع ده‌گانه دین مبین اسلام محسوب می‌شوند. گذشته از عنایت خاص قرآن کریم به این موضوع و نیز سیره‌ی نظری و عملی پیامبراکرم(ص) و دیگر اولیای دین، در نگاه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام امر به معروف و نهی از منکر جایگاه ممتاز و ویژه‌ای دارد. آن حضرت امر به معروف و نهی از منکر را عنایت دین، قوام شریعت و با فضیلت‌ترین اعمال بندگان خدا توصیف می‌نماید که حتی از جهاد در راه خداوند نیز بالاتر است. از دیدگاه آن حضرت این دو فریضه برکات فراوانی در جامعه اسلامی به دنبال دارد و در مقابل ترک آنها مستوجب نزول بلا و خطرات زیادی است. مراتب سه‌گانه امر و نهی(قلبی، لسانی، یدی) خصوصیات آمر و ناهی، رابطه امر به معروف و نهی از منکر با جهاد و اقامه حدود و نیز لزوم نصیحت کردن و نصحیت پذیرفتن، همچنین فضیلت امر و نهی عوام نسبت به خواص، و رعایا نسبت به حکام، از دیگر فرازهای بیانات علوی در تبیین جایگاه و ارزش امر به معروف و نهی از منکر است.
حضرت زهرا سلام الله علیها:
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.


امام علی علیه السلام :
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.


حضرت محمد (ص) :
کسی که خود را شبیه غیر مسلمان درآورد ، از ما نیست


امام علی علیه السلام فرمودند:
شیعیان ما کسانی هستند که در راه ولایت ما از خود بذل و بخشش نشان می دهند، و در راه مودت ما همدیگر را دوست دارند . به جهت زنده نگهداشتن امر ما به زیارت یکدیگر می روند. در حال غضب به کسی ظلم نمی کنند و در صورت رضا اسراف نمی نمایند ، برای همسایگان خود مایه برکتند و با کسانی که معاشرت می کنند پیام آوران صلح و صفا و صمیمیتند.


حضرت امام خامنه ای ( دامه برکاته) :
حقیقت این است که امر به معروف و نهی از منکر , همان حرکت حزب الهی و همان پایبندی به اصول است که می تواند در مقابل انحراف و خطاهای فاحش دنیای امروز بایستد.


لعنت ابدی بر شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار

تبریک ماه ربیع الاول :
این ماه همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه‏ها است، بجهت این که آثار رحمت خداوند در آن هویداست. در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبای او بر زمین فرود آمده است.

مدیر وبلاگ : A M
نویسندگان

  فولاد ابزار غیر آلیاژی :

این فولاد از 0.5تا 1.5 درصد کربن دارد . در درجه حرارتی در حدود 250 درجه سانتیگراد سختی خود را از دست می دهد بنابراین برای سرعتهای برشی زیاد مناسب نمی باشد . سرعت برشی باید کمتر از m/min 15 باشد .اغلب به نام فولاد کربن یا فولاد ابزار (WS) شناخته می شوند .

   فولاد ابزار آلیاژی :

این فولاد علاوه بر کربن دارای عناصر دیگر مانند کرم ، ولفرام ، وانادیم و مولیبدن و کبالت نیز می باشد که بر حسب درصد عناصر موجود به دو نوع پرآلیاژ و کم آلیاژ دسته بندی می گردد . در نوع کم آلیاژ سختی تا دمای 300 درجه سانتیگراد حفظ می گردد . در نوع پرآلیاژ که به HSS و SS معروفند سختی تا دمای 600 درجه سانتیگراد حفظ می گردد (بخاطر ولفرام مقاومت سختی در برابر حرارت حفظ می گردد) و می توان با سرعت برشی تا حدود m/min 45 ماشینکاری نمود .

    بخاطر قیمت زیاد این فولاد اغلب قسمت برنده را از این جنس ساخته و به بدنه ای از جنس فولاد ماشین سازی جوش می دهند .

 

فلزات سخت :

فلزات سخت را از مخلوط پودر کارباید پاره ای از فلزات دیرگداز مانند کاربید ولفرام تیتان ،مولیبدن و وانادیم به همراه پودر کبالت به عنوان چسب تولید می کنند .سختی زیاد ، مقاومت زیاد در سایش و حرارت تا 900 درجه سانتیگراد از خواص این ابزار می باشد .

    در سرعت های برشی زیاد و پیشروی های کم و زیاد سطح بسیار تمیزی را بوجود می آورند . در مقابل ارتعاش و ضربه ضعیفند . همچنین خنک شدن ناگهانی منجر به شکست آنها می گردد .

    رنده الماسه :

 الماسه ها را اغلب بجای لبه برنده ابزار بکار می برند . جنس آنها بسیار سخت و مقاومت بسیار خوبی در برابر ساییدگی دارند . بیشتر برای ظریفکاری روی ماشینهای مخصوص استفاده می شود .

    فلزات سرامیکی :

 قسمت عمده سرامیکها از اکسید فلزات آلومنیوم ، سیلیسیم و کرم بعنوان فلزات سخت و بقیه از فلزات مولیبدن ، کبالت و نیکل به عنوان فلزات چسبنده تشکیل می دهند.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی