تبلیغات
نقشه کشی و طراحی صنعتی - روغن های هیدرولیک ضد آتش
 
نقشه کشی و طراحی صنعتی
سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل گرامی باد
درباره وبلاگ


مصرف كالای ایرانی
حمایت از نیروی ایرانی
افزایش ثروت ملی


امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع)
«امر به معروف» و «نهی از منکر» دو فریضه بزرگ و دو فرع از فروع ده‌گانه دین مبین اسلام محسوب می‌شوند. گذشته از عنایت خاص قرآن کریم به این موضوع و نیز سیره‌ی نظری و عملی پیامبراکرم(ص) و دیگر اولیای دین، در نگاه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام امر به معروف و نهی از منکر جایگاه ممتاز و ویژه‌ای دارد. آن حضرت امر به معروف و نهی از منکر را عنایت دین، قوام شریعت و با فضیلت‌ترین اعمال بندگان خدا توصیف می‌نماید که حتی از جهاد در راه خداوند نیز بالاتر است. از دیدگاه آن حضرت این دو فریضه برکات فراوانی در جامعه اسلامی به دنبال دارد و در مقابل ترک آنها مستوجب نزول بلا و خطرات زیادی است. مراتب سه‌گانه امر و نهی(قلبی، لسانی، یدی) خصوصیات آمر و ناهی، رابطه امر به معروف و نهی از منکر با جهاد و اقامه حدود و نیز لزوم نصیحت کردن و نصحیت پذیرفتن، همچنین فضیلت امر و نهی عوام نسبت به خواص، و رعایا نسبت به حکام، از دیگر فرازهای بیانات علوی در تبیین جایگاه و ارزش امر به معروف و نهی از منکر است.
حضرت زهرا سلام الله علیها:
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.


امام علی علیه السلام :
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.


حضرت محمد (ص) :
کسی که خود را شبیه غیر مسلمان درآورد ، از ما نیست


امام علی علیه السلام فرمودند:
شیعیان ما کسانی هستند که در راه ولایت ما از خود بذل و بخشش نشان می دهند، و در راه مودت ما همدیگر را دوست دارند . به جهت زنده نگهداشتن امر ما به زیارت یکدیگر می روند. در حال غضب به کسی ظلم نمی کنند و در صورت رضا اسراف نمی نمایند ، برای همسایگان خود مایه برکتند و با کسانی که معاشرت می کنند پیام آوران صلح و صفا و صمیمیتند.


حضرت امام خامنه ای ( دامه برکاته) :
حقیقت این است که امر به معروف و نهی از منکر , همان حرکت حزب الهی و همان پایبندی به اصول است که می تواند در مقابل انحراف و خطاهای فاحش دنیای امروز بایستد.


لعنت ابدی بر شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار

تبریک ماه ربیع الاول :
این ماه همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه‏ها است، بجهت این که آثار رحمت خداوند در آن هویداست. در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبای او بر زمین فرود آمده است.

مدیر وبلاگ : A M
نویسندگان
در بخش روغنها به طور آشکار انتخاب روغن مناسب در سیستم های الکتروهیدرولیک کنترل (EHC)که مسئولیت کنترل خودکار میزان تغذیه بخار را در ژنراتورهای توربینی به عهده دارند از اهمیت بالایی برخورداراست . استفاده از روغنهای ضد آتش جهت کاهش پتانسیل خطر آتش سوزی به دلیل دما و فشار بالا ضرورتدارد . استرهای فسفاته از روغن های مورد استفاده متداول در سیستم های EHC هستند که در سیستم های کنترل توربین ها مورد استفاده قرار می گیرند . استرهای فسفاته مورد مصرف در سیستم های EHC نیاز به مراقبت خاص در مقایسه با روغنهای معدنی دارند . انواع مختلفی از روغنهای ضد آتش در کلاسهای زیر طبقه بندی می شوند : 1-  امولسیونهای آب و روغن ۲ - انیدریدهای سینتتیک 3-  Water Glycol به طور ویژه , سازمان استاندارد بین المللی (ISO) روغنهای هیدرولیک ضد آتش را به شکل زیر طبقهبندی نموده است :   : HFAE امولسیونهای آب و روغن که بیشتر از ۲۰۲ روغنهای حل شونده ندارند . : HFAS روغنهای سینتتیک آبدار : HFB امولسیونهای آب و روغن که بیشتر از ۰۲ % روغنهای حل شونده دارند . : HFC محلولهای آبدار با غلیظ کننده گلایکول و پلی آلکالین گلایکول در آب : HFDR روغنهای مطلق ترکیب شده با استرهای فسفاته : HFDU روغنهای مطلق سینتتیک به جزء استرهای فسفاته مانند پلی استر و پلی آلکالین گلیکول

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی