تبلیغات
نقشه کشی و طراحی صنعتی - قید وبند (جیگ و فیکسچر)
 
نقشه کشی و طراحی صنعتی
سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل گرامی باد
درباره وبلاگ


مصرف كالای ایرانی
حمایت از نیروی ایرانی
افزایش ثروت ملی


امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع)
«امر به معروف» و «نهی از منکر» دو فریضه بزرگ و دو فرع از فروع ده‌گانه دین مبین اسلام محسوب می‌شوند. گذشته از عنایت خاص قرآن کریم به این موضوع و نیز سیره‌ی نظری و عملی پیامبراکرم(ص) و دیگر اولیای دین، در نگاه امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام امر به معروف و نهی از منکر جایگاه ممتاز و ویژه‌ای دارد. آن حضرت امر به معروف و نهی از منکر را عنایت دین، قوام شریعت و با فضیلت‌ترین اعمال بندگان خدا توصیف می‌نماید که حتی از جهاد در راه خداوند نیز بالاتر است. از دیدگاه آن حضرت این دو فریضه برکات فراوانی در جامعه اسلامی به دنبال دارد و در مقابل ترک آنها مستوجب نزول بلا و خطرات زیادی است. مراتب سه‌گانه امر و نهی(قلبی، لسانی، یدی) خصوصیات آمر و ناهی، رابطه امر به معروف و نهی از منکر با جهاد و اقامه حدود و نیز لزوم نصیحت کردن و نصحیت پذیرفتن، همچنین فضیلت امر و نهی عوام نسبت به خواص، و رعایا نسبت به حکام، از دیگر فرازهای بیانات علوی در تبیین جایگاه و ارزش امر به معروف و نهی از منکر است.
حضرت زهرا سلام الله علیها:
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی(ع) را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.


امام علی علیه السلام :
با مردم آنگونه معاشرت كنید، كه اگر مردید بر شما اشك ریزند، و اگر زنده ماندید، با اشتیاق سوی شما آیند.


حضرت محمد (ص) :
کسی که خود را شبیه غیر مسلمان درآورد ، از ما نیست


امام علی علیه السلام فرمودند:
شیعیان ما کسانی هستند که در راه ولایت ما از خود بذل و بخشش نشان می دهند، و در راه مودت ما همدیگر را دوست دارند . به جهت زنده نگهداشتن امر ما به زیارت یکدیگر می روند. در حال غضب به کسی ظلم نمی کنند و در صورت رضا اسراف نمی نمایند ، برای همسایگان خود مایه برکتند و با کسانی که معاشرت می کنند پیام آوران صلح و صفا و صمیمیتند.


حضرت امام خامنه ای ( دامه برکاته) :
حقیقت این است که امر به معروف و نهی از منکر , همان حرکت حزب الهی و همان پایبندی به اصول است که می تواند در مقابل انحراف و خطاهای فاحش دنیای امروز بایستد.


لعنت ابدی بر شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار

تبریک ماه ربیع الاول :
این ماه همانگونه که از اسم آن پیداست بهار ماه‏ها است، بجهت این که آثار رحمت خداوند در آن هویداست. در این ماه ذخایر برکات خداوند و نورهاى زیبای او بر زمین فرود آمده است.

مدیر وبلاگ : A M
نویسندگان

قیدوبند ابزارهایی هستند كه جهت استقرارونگهداری قطعه كارهنگام تولیدیاماشین كاری بكاربرده می شود.روی میزماشینهای افزازمانند ماشینهای(مته،تراش،فرز،سنگ،صفحه تراش) نصب می شوند وهمچنین جهت اندازه گیری قطعات ونظایرآن مورداستفاده قرارمیگیرند.معمولاقیدوبستهابه سه دسته تقسیم میشوند:

۱- قیدوبستهای فراگیركه در ماشین كاری قطعات درابعادمختلف مورداستفاده قرارمی گیرندمانند(گیرههای ماشین،سه نظامهای تراش و)

 ۲- قیدوبندهای چندمنظوره كه قابلیت تنظیم دوباره جهت ماشینكاری قطعات مختلف را دارا می باشدواین نوع قیدوبندها خود به دوگروه تقسیم میشوند:

الف)قیدوبستهای چندمنظوره نوع اول كه به طوركامل طراحی وساخته شده اندوازقطعات مختلف باشكل های مختلف تشكیل شده است این قطعات دركنارهم یاروی هم سوار شده وباهرترتیب چیدن قطعه خاصی رامی توان گیره بندی نمود.

ب)قیدوبستهای چندمنظوره نیمه طراحی شده(قابل تنظیم دوباره)كه بااستفاده ازقطعات تنظیمی استانداردطراحی وساخته می شود.

معمولاقسمتهای اصلی این نوع قیدوبستها(مانندبدنه به همراه مكانیزمهای اهرمی یابادامكی و)به صورت آماده ازبازارخریداری گردیده که بستگی به شكل هندسی قطعه كار و اندازه آن دارد.

 3- قیدوبستهای مخصوص كه برای ماشین كاری قطعه خاص بسته به نوع ماشین تیراژ قطعه بصورت دستی یاخودكارطراحی وساخته می شود.

استفاده از قیدوبستهای فراگیر یا چند منظوره بیشتر در قطعات تكی و تولیدكوچك مورد استفاده قرار می گیردودرتولیدانبوه بیشترازقیدوبستهای مخصوص استفاده می شود.

ساختمان همه قیدوبندهاازقسمتهای زیرتشكیل می شوند:

الف)بدنه واسكلت آن       

ب)اجزای موقعیت دهنده

پ)اجزای گیره بندی       

ت)اجزای راهنمای ابزار(درقیدها)    

ث)اجزای اعمال نیروساخت

 قیدوبندازنظركاربرد بستگی به نوع فرایند تولید دارد و هزینه و زمان ساخت آن در صنعت مهم است وباید طوری مكانیزم قیدوبندطراحی شود كه هزینه كمتری برای آن صنعت دربرگیرد.

هزینه ساخت قیدوبند دردرجه اول بستگی به قطعه كاریا فرآیندتولید ودقت آن وكیفیت آن وابستگی به طراحی وساخت آن دارد.

یكی ازمزایای مهم ساخت وقیدوبند درتولید تیرازبالا می باشد که در حین تولید با بکارگیری آن دقت در كاروسرعت دركاربالا می رود.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی